Nejnověším přírůstkem do naší rodiny přístřešků je Nodus. Jedná se o minimalistický, moderní přístřešek, jehož základním konstrukčním prvkem je prosklené pole s pultovou střechou. Počet na sebe navazujících polí je libovolný, čímž lze vytvořit v podstatě neomezeně dlouhou instalaci. Náš nový přístřešek jsme použili při realizaci projektu výměny zastávek MHD v Sokolově.

Konstrukce a design

Konstrukce je tvořena sloupy, které tvoří nosný díl jak pro zadní krytí přístřešku, tak pro zastřešení. To navíc v jednom kuse, bez rušivých dalších vzpěr a nosníků. Sloupy jsou dostatečně dimenzovány nejen pro instalaci zasklení (či jiného druhu výplně), ale také pro osazení dalších funkčních prvků jako jsou sedáky, opěrky a jiné. Přístřešek má standardně hloubku (zakrytý prostor) přizpůobený instalaci u komunikací tak, aby se pohodlně vešel na chodiník. Instalovat lze samozřejmě na libovolné, i nezpevněné ploše, kde jsou připraveny piloty pro sloupy.

Vzhled konstrukce a celého přístřešku je tak velice čistý a moderní. Zasklení lze volit nejen zezadu, ale samozřejmě i z bočních stran. Zasklední střechy doporučujeme průsvitným mléčným sklem. To nezastíní prostor pod přístřeškem a zároveň chrání před přímými slunečními paprsky. Sklo střechy je bezpečnostní VSG, které i v případě rozbití nepropadne a neohrozí tak přímo nikoho pod přístřeškem. Sklo na zadní a bočních stěnách je ESG, které v případě rozbití tvoří drobné úlomky, které se sesypou na zem. Opět je tím předcházeno riziku vážných poranění. Celý přístřešek je tedy bezpečný. Zasklené plochy jsou koncipovány tak, aby v případě rozbití nebylo nutné měnit velké díly. Dlouhodobý provoz a údržba jsou tak ekonomicky nenáročné.

Stějně jako všechny naše ostatní ocelové přístřešky je i Nodus již v základu opatřen žárově zinkovaným povrchem pro dlouhodobou protikorozní a bezůdržbovou ochranu. Na přání lze pro povýšení estetického vjemu i pro další dlouhodobou ochranu opatřit konstrukci práškovým vypalovaným lakem. Povrch získá kromě libovolné barvy exkluzivní a profesionální vzhled. Barevnost může korespondovat například s obecním vizuálním stylem.

Přizpůsobení dle potřeb

Na řešení přizpůsobených na míru zákazníkovi si zakládáme. Proto jsou v Sokolově na nových zastávkách použity některé prvky v exkluzivním materiálovém provedení. Například sedací prvky z nerezového perforovaného plechu, nebo dřevěné opěrky z velmi odolného a přitom lokálního akátového dřeva. I v základní žárově zinkované variantě propůjčují tyto prvky přístřeškům punc výjimečnosti. Dojem z 38 nových přístřešků oproti starým natíraným konstrukcím s makrolonovou výplní je nesrovnatelný. Na přání byly přístřešky vybaveny uzamykatelnými hliníkovými vitrínami s přesně specifikovanými rozměry a odolným nerozbitným sklem pro jízdní řády.

Výzvou, nikoli však neřešitelnou, pro nás byla instalace přístřešků i na velmi netypických, až omezujících místech, jako vyvýšená zídka, či schodově sestupný sokl existujícího oplocení. I tato specifická místa jsme osadili a využili tak naplno možností přístřešku Nodus. Věříme, že naše nové přístřešky budou obyvatelům města Sokolov dlouho a dobře sloužit a ovlivní pozitivně celkový dojem z veřejného prostoru ve městě.

Další články

Stáváme se součástí skupiny BIK TEC

Přístřešek Nodus jako relax zóna

Představujeme cyklostojan Prisma

Kuřácké přístřešky Economy

Další oznámení a novinky

Certifikát EN 1090

Nový web